تبلیغات
ولایة علی ابن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی - معنای کوثر
 
ولایة علی ابن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی
قال الله عزّوجلّ : ولایت علی ابن ابی طالب(ع) دژ (امان) من است هرکه وارد آن شود، از عذاب من در امان خواهد بود. (عیون اخبارالرضا(ع
درباره وبلاگ


لطفا در نظر سنجی صلوات برای ظهور آقا شرکت کنید
ادعیه، دعاهای عظیم الشان، ترفندهای کامپیوتر، رایانه، نرم افزارهای، شعرهای ناب، داستان های زیبا، اشعار شاعران ،برنامه های کاربردی، عکس ها، کتاب برای موبایل، کدهای جاوا اسکریپ، دانلود برنامه موبایل، دانلود برنامه کامپیوتر، دانلود برنامه های کاربردی، دانلود فیلم، دانلود مستند، دانلود عکس های مذهبی، دانلود نرم افزار، دانلود کلیپ، دانلود آهنگ، دانلود فیلم، دانلود کارتون، دانلود انیمیشن، دانلود کلیپ، دانلود برنامه، دانلود برنامه کاربردی، دانلود ابزار اینترنت، دانلود زندگینامه شهدا، دانستنی ها، دانستنیها، اطلاعات، برنامه های اندروید، اندروید موبایل

مدیر وبلاگ : محمد
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
چه تعداد صلوات برای تعجیل در ظهور آقا امام زمام علیه السلام انتخاب می کنید؟

یکشنبه 12 آبان 1392 :: نویسنده : محمد

معنای کوثر"کوثر اسم است برای صدیقه اطهر(س) که همان چند معنایی که برای کوثر گفته اند به صدقه ی سر حضرت فاطمه (س) وجود پیدا کرده است.مثل این که گفته اند کوثر یعنی خیر کثیر، چه خیری کثیرتر از وجود مقدس حضرت فاطمه ی زهرا(س) که منشا همه ی خوبی ها و علوم و پیدایش امامان معصومی است که با علم و هدایت خود دنیا را پر از نور و سعادت خواهند نمود؟
● معنای کوثر
کوثر اسم است برای صدیقه اطهر(س) که همان چند معنایی که برای کوثر گفته اند به صدقه ی سر حضرت فاطمه (س) وجود پیدا کرده است.مثل این که گفته اند کوثر یعنی خیر کثیر، چه خیری کثیرتر از وجود مقدس حضرت فاطمه ی زهرا(س) که منشا همه ی خوبی ها و علوم و پیدایش امامان معصومی است که با علم و هدایت خود دنیا را پر از نور و سعادت خواهند نمود؟
ادامه مطلب ...
منبع : به سوی ظهور
یا این که برای کوثر معنای نهر جاری در بهشت ذکر کرده اند، نهری که تصورش برای ما مشکل است، از عسل شیرین تر و از شیر سفیدتر و درخت هایی کنار آن هست که نغمه های دلنشین دارد که اگر مقداری از این نغمه ها ی دلنشین دارد که اگر مقداری از این نغمه ها را در دنیا، مردم دنیا بشنوند از هوش می روند و طاقت نمی آورند و ....
معنای دیگری که برای کوثر گفته اند حوضی است وسیع که آب حیات در آن هست، آبی که هر کس از آب حیات در آن هست، آبی که هر کس از آن بخورد هیچ گاه تشنه نمی شود " واسقنا من حوض جده صلی الله علیه و آله بکاسه و بیده ریا رویا هنیا سائغا لاظلما بعده ..." و این همان آب علم و حکمت حقایق قرآن است.
معنای دیگر برای کوثر که با این معنای قبلی مطابقت دارد این است که کوثر یعنی قرآن، یعنی خداوند کوثری به پیامبر(ص) عطا کرده: " انا اعطیناک الکوثر" که قرآن است، یعنی : تمامی علوم، که قرآن حاوی تمامی علوم است: " فیه تبیان کل شیء". یعنی: خداوند کوثر قرآن را به پیامبر(ص) عنایت فرمده، که تمامی علوم و حقایق قرآن در قلب حضرت فاطمه زهرا(س) ریخته شده است.
معنای دیگر برای کوثر، مقام محمود است که خداوند به آن حضرت عنایت فرموده؛مقامی که بالاترین و پسندیده ترین مقام برای پیامبر اکرم(ص) است، که همه، حتی انبیاء علیهم السلام محتاج شفاعت آن حضرت هستند.
مقام مجمود یعنی این، یعنی یکصد و بیست و چهار هزار پیغمبر چشم به تایید و شفاعت پیامبر اکرم(ص) دارند، که گذرنامه آن ها را تایید بفرماید، تازه در روایات دارد که خود پیامبر اکرم(ص) مستقیما برای آن ها شهادت نمی دهند، حتی علی بن ابی طالب(ع) را هم مستقیما برای ادای شهادت برای انبیاء علیهم السلام نمی فرستند، بلکه حضرت حمزه عموی پیامبر اکرم(صس) و جعفر برادر علی بن ابی طالب(ع) را برای شهادت می فرساتند و آن ها انبیاء علیهم السلام را شفاعت می فرمایند.
حالا بینید مقام شیعیان علی بن ابی طالب (ع) را، البته شیعیان واقعی، آنان که پایشان را جای پای علی و ائمه اهل بیت(ع) می گذارند؛پایشان را جای پای امام زمان علیه السلام می گذارند؛ به چپ و راست نمی روند و عقایدی جز عقاید خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام ندارند.این شیعیان پاک و پاکیزه مقامی دارند که علی بن ابی طالب(ع) می فرماید: اول حاجتم این است که شیعیان و ذریه ام را شفاعت کنم.
این ها کسانی هستند که در همین دنیا از آب حیات و آب کوثر و آن آبی که از علم علی بن ابی طالب (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) است، می نوشند.
معنای دیگر کوثر که از همین معانی سرچشمه می گیرد، که از همه ی امت ها بیشتر است، زیرا بعد از ظهور حضرت ولی عصر (عج) و به برکت این نهر کوثر عظیم، که دنیا را پر از عدل و داد می کند، تمام جمعیت دنیا تقریبا از امت پیغمبر اکرم(ص) خواهند شد و تا میلیون ها سال چنین خواهد بود و این همان کوثر و خیر کثیری است که از حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام سرچشمه گرفته است.چرا که اگر حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام و فرزندان معصومش نبودند حکومت عدل الهی در جهان بر پا نمی شد.
مهنای دیگری که انهم از همان معنای اصلی – که کوثر وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام است – سرچشمه گرفته، کثرت نسل پیامبر اکرم (ص) است که واضح است این کثرت نسل از وجود مطهر و مقدس حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام است.
خوب واضح است که خیر کثیر از علم پروردگار سرچشمه گرفته و علم خدا بی نهایت است و خداوند وجود مقدس رسول اکرم(ص) را جایگاه انعکاس علم خود قرار داده و به او همه حقایق را تعلیم داده، به او قرآن داده که همهی حقایق در آن است و در دعای ندبه می خوانیم: "واودعته علم ماکان و ما یکون الی انقضاء خلقک" : خدایا به آن حضرت تمام خلقت عنایت فرموده ای".
این علم پیامبر و این خیر کثیر به حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام و علی بن ابی طالب علیه السلام منتقل شد و آن ها همان حوض کوثر شدند که علم و حکمت از وجود مقدسشان به عالم صادر می شود، چه ظاهری، چه باطنی! از لحاظ ظاهر امامان معصوم از آن دو وجود مقدس اند که همه این علوم بی نهایت در سینه ی آن ها و امروز در سینه حضرت بقیه الله ارواحنافداه جاری شده است و از لحاظ باطن، هر چه در عالم هستی وجود دارد یا وجود پیدا می کند، از برکت این علم بی نهایت الهی است که قبل از خلقت هر چیز ابتدا تمام علم الهی در تقدیرات عالم هستی به روح مطهر حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام و رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) منعکس شده است.
مقام مقدس حضرت فاطمه زهرا(س) را باید از این جا فهمید که کسی که محبت آن حضرت را داشته باشد، در رواتی دارد که اگر کسی گریه کند برای مصائب ما خاندان که گریه علامت محبت انسان است، خداوند از آب کوثر به او عنایت می کند؛یعنی گریه بر مصائب شستشوی قلب از محبت دنیا و رذایل است و اگر انسان بتواند این ظرف را که با آب محبت حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام شستشو می شود همیشه پاک نگه دادر، بی تردید علوم کوثر و حقایق قرآن از قلب حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام به قلب او ریزش می کند.

نوع مطلب : اطلاعات دینی و مذهبی، 
برچسب ها : معنای کوثر، معنای کوثر در قرآن،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 11:42 ب.ظ
Hi there it's me, I am also visiting this website regularly, this website is really pleasant and the visitors are really sharing fastidious thoughts.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


موضوعات
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :