تبلیغات
ولایة علی ابن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی - ادعای عواقب پارازیت منافع چه ‌کسانی را تأمین می‌کند؟
 
ولایة علی ابن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی
قال الله عزّوجلّ : ولایت علی ابن ابی طالب(ع) دژ (امان) من است هرکه وارد آن شود، از عذاب من در امان خواهد بود. (عیون اخبارالرضا(ع
درباره وبلاگ


لطفا در نظر سنجی صلوات برای ظهور آقا شرکت کنید
ادعیه، دعاهای عظیم الشان، ترفندهای کامپیوتر، رایانه، نرم افزارهای، شعرهای ناب، داستان های زیبا، اشعار شاعران ،برنامه های کاربردی، عکس ها، کتاب برای موبایل، کدهای جاوا اسکریپ، دانلود برنامه موبایل، دانلود برنامه کامپیوتر، دانلود برنامه های کاربردی، دانلود فیلم، دانلود مستند، دانلود عکس های مذهبی، دانلود نرم افزار، دانلود کلیپ، دانلود آهنگ، دانلود فیلم، دانلود کارتون، دانلود انیمیشن، دانلود کلیپ، دانلود برنامه، دانلود برنامه کاربردی، دانلود ابزار اینترنت، دانلود زندگینامه شهدا، دانستنی ها، دانستنیها، اطلاعات، برنامه های اندروید، اندروید موبایل

مدیر وبلاگ : محمد
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
چه تعداد صلوات برای تعجیل در ظهور آقا امام زمام علیه السلام انتخاب می کنید؟

ادعای عواقب پارازیت منافع چه ‌کسانی را تأمین می‌کند؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران هیاهویی که این روز‌ها برخی‌ها عادت کرده‌اند تا با پرداختن به آن بخصوص در رسانه‌‌های معلوم‌الحال، برای خود موج‌سواری را در آستانه انتخابات راه بیاندازند، پیش کشیدن بحث مضر بودن پارازیت‌های ماهواره‌ای است آن هم بدون آنکه حتی یک سند علمی برای گفته‌های خود پیدا کنند و در موقعی که از…به گزارش باشگاه خبرنگاران هیاهویی که این روز‌ها برخی‌ها عادت کرده‌اند تا با پرداختن به آن بخصوص در رسانه‌‌های معلوم‌الحال، برای خود موج‌سواری را در آستانه انتخابات راه بیاندازند، پیش کشیدن بحث مضر بودن پارازیت‌های ماهواره‌ای است آن هم بدون آنکه حتی یک سند علمی برای گفته‌های خود پیدا کنند و در موقعی که از آنها ادله خواسته‌ می‌شود می‌گویند ما قطعی نگفتیم(!) و مشاهداتمان اینگونه نشان می‌دهد. لذا در این گزارش سعی می‌شود تا به نقد و پاسخ به مسائل مربوط در رابطه با پارازیت پرداخته شود.

 

*میدان مغناطیسی مانند قطب‌نمایی راهنما برای مهاجرت پرندگان و ماهی‌ها است

میدان‌های الکترومغناطیسی در جای جای محیط بصورت پنهان از چشم غیر‌مسلح وجود دارند لذا در طبیعت میدان‌های الکتریکی‌ای نظیر محل‌های تخلیه شارژ الکتریکی نظیر رعد و برق، وجود دارند یا به وجود می‌آیند که حتی در این میان میدان مغناطیسی زمین به عنوان بزرگترین منبع باعث ایجاد قطب نمای عظیمی شده است که از شمال تا جنوب قطبین امتداد یافته است و راهنمایی برای مهاجرت پرندگان و ماهی‌ها شده است.

 

امواج الکترو مغناطیسی از طیف گسترده‌ای از امواج‌ با طول‌ها موج‌ها یا فرکانس‌های مختلف از طول موج چند نانومتر گرفته تا چندین متر یا فرکانس‌های خرد هرتز تا چندین گیگاهرتز تشکیل شده است، البته‌ گستره‌ای از مادون و ماورای بینایی ما، مادون قرمز و ماورای بنفش؛ همه نورها و رنگ‌هایی که می‌بینیم( امواج رادیویی گرفته تا اشعه ایکس و گاما) نیز جزءهمین امواج‌اند.

 

*آیا امواج الکترو مغناطیسی بر سلامت انسان‌ها تأثیرگزارند

اما موضوعی که موجب تحقیق چندین ساله دانشمندان را رقم زده است این مورد می‌باشد که آیا این امواج بر سلامتی انسان تاثیر گذارند یا خیر.

 

*همسو بودن نظرات ابتکار و اوباما

حتی در کشورمان نیز طی چند سال اخیر که مباحثی پیرامون فعالیت‌های پارازیت اندازی بر شبکه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای شکل گرفته است و در داخل منتقدی مانند معصومه ابتکار که حتی یک دلیل علمی و پژو‌هشی برای ادعای خود نمی‌آورند و موضع کسانی مانند باراک اوباما در خارج را مبنی بر مضر بودن پارازیت‌ها می‌گوید.

 

*گزارش ضد ایرانی اوباما؛دستیابی ایران به تکنولوژی پارازیت‌انداز

گفتنی است که رئیس جمهور کنونی آمریکا طی گزارش ضد ایرانی خود به کنگره با موضوع “پروژه‌های جنگ نرم آمریکا علیه ایران” که در آن به تکنولوژی‌های در دسترس ایران برای پارازیت اندازی زمینی و ماهواره‌ای اشاره می‌کند.

 

WHO* گزارش اوباما و ادعای ابتکار را تأئید نمی‌کند

در این مطلب سعی بر این است تا میزان علمی یا غیر علمی بودن این اظهارنظر را به اثبات برسانیم آن هم با تکیه بر منابع و تعاریف و استانداردهای پزشکی‌ای معتبر نظیر WHO (سازمان بهداشت جهانی) و به دور از مباحث سیاسی در رابطه با درست بودن مسدود کردن رسانه‌های ماهواره‌ای خاص؛ به بررسی پارازیت یا به عبارتی صحیح‌تر جمینگ بپردازیم.

 

 

*امواج هر چه فرکانسی بیشتری داشته باشد قدرت نفوذ کمتر و انرژی بیشتری را حمل می‌کنند

 

موردی که در رابطه با قوانین فیزیکی امواج الکترومغناطیس واضح و مبرهن است، آن است که امواج هر چه فرکانسی بیشتری داشته باشد قدرت نفوذ کمتری و انرژی بیشتری را حمل می‌کنند.

 

*قدرت تخریبی امواج گاما و ایکس

پس امواج گاما و ایکس که فرکانس‌هایی در حد پیکومتر و اتومتر دارند، قدرت تخریبی داشته و قادر به شکستن پیوندهای مولکولی هستند و سرطان زا و کشنده( طبق آن چیزی که در گزارش باراک اوباما آمده است) می‌باشند که در طبیعت به صورت پراش اورانیوم می‌بینیم و در صناع انسانی نیز مصارف پزشکی دارند، مانند تصویر برداری پزشکی هنگام شکستگی استخوان‌ها، اما در رابطه با دیگر طیف‌های امواج این موضوع صدق نمی‌کند که به پردازش آن هم می‌پردازیم.

 

*رساناهایی نظیر آهن سپر خوبی برای کنترل میادین الکتریکی هستند

میادین الکتریکی به شدت وابسته به جریان یا رسانای شارژ هستند و قدرتشان به سرعت همزمان با فاصله گرفتن از منبع کاسته می‌شود و رساناهایی نظیر آهن، سپر خوبی برای کنترل آن است.

 

بنابراین خطوط انتقال برق فشار قوی که در ارتفاع ۵۰ تا ۱۰۰ متری قرار دارند میدان اطراف آن تحت تاثیر مواد موجود مختل شده و به مرور از بین می‌رود و حتی اگر این خطوط زیرزمین باشند هرچقدر هم قوی باشند به ندرت اثری از آن در سطح زمین یافت می‌شود، نظیر خطوط مترو.

 

 

*انتقال الکترومغناطیس برخلاف میادین الکتریکی وابسته به ماده نیست

میدان مغناطیسی همانند میادین الکتریکی نیز به شدت وابسته به منبع تولیدی خود هستند و هرچه بین آنها فاصله بیشتری باشد اثر آن کم‌تر می‌شود، البته با این تفاوت که ماهیت الکترومغناطیس به گونه‌ای است که انتقال آن وابسته به ماده نبوده و ساختمان‌ها و درختان تاثیری بر آن ندارند.

 

*دستگاهای پارازیت‌انداز توان پوشش وسعت تهران جهت اخلال در شبکه‌ها ماهواره‌ای را ندارند

اما نکته جالب در این گزارش آن است که با تمام این تفاسیر دستگاه‌های پارازیت انداز باید به قدری قدرت داشته باشند و برق فشار قوی در دسترس داشته باشند تا محیطی به وسعت تهران بزرگ را در بر بگیرند، که بدیها و عملا به دور از عقل انسانی است. چرا که دستگاه MRI که نهایتا ۱/۵ تسلا را می‌تواند ایجاد کند با مصرف برق فراوان تنها در شعاع ۰/۵ متری درون تونل کاربرد موثر دارد.

 

از این رو تقریبا تمامی وسائل الکترونیک میدان مغناطیسی، از محیط اطراف پریز برق گرفته تا مانیتور کامپیوتر و میدان ۳۰۰۰ هرتزی اطراف اتوی داغ تولید می‌کنند. دستگاه‌هایی که میدانی حدود زیر ۳۰۰ هرتز دارند در قالب فرکانس بسیار پایین، ۳۰۰ تا ۱۰ مگاهرتز را متوسط و بیشتر از آن را فرکانس‌های رادیویی می‌گویند، طبقه بندی می‌شوند.

 

*رابطه گیگاهرتز موبایل و امواج مایکروویو

حتی دستگاه‌هایی نظیر موبایل و ماهواره ابزارهایی هستند که برای انتقال اطلاعات استفاده می‌شوند محدوده‌ای در حد گیگاهرتز دارند که به امواج مایکروویو معروفند.

 

این میادین القایی از جریان در بدن تولید می‌کنند که اگر متناوب و کافی باشد محدوده‌ای از اثرات نظیر گرما و شوک الکتریکی را ایجاد می‌کند که به آمپلی تیود (نوسان) و فرکانس دستگاه بستگی دارد.

 

 

*گزارش سازمان بهداشت جهانی متفاوت‌تر از ادعای ابتکار

نکته جالب دیگر در این گزارش ذکر این مطلب است که سازمان بهداشت جهانی به عنوان بالاترین رده مسئول در این زمینه از سال ۱۹۹۶ میلادی پروژه‌ای به نام The international Emf project (پروژه جهانی بررسی میادین الکترومگنتیک) را کلید زده است که تا کنون با مقالات گذشته بدست آمده از مراکز ملیتی، ۲۵۰۰۰ مقاله جمع آوری شده است که چکیده تمامی آنها دلیل بر بی ضرر بودن این امواج است، البته با رعایت استانداردها.

 

از طرفی نیز در رابطه با تاثیر امواج بر سلامت جامعه مواردی نظیر سردرد، عصبانیت، خودکشی و افسردگی، تهوع و استفراغ و کاهش میل جنسی مطرح است،‌ اما دانشمندان هنوز نتوانستند ارتباطی بین این امواج با آنان در تحقیقات خود بیایند.

 

حداقل بعضی از این مشکلات ممکن است توسط اختلال‌گرهای دیگری از محیط ایجاد شده باشد و به خاطر عصبی شدن مردم با ظهور  تکنولوژی‌های جدید باشد. (مثال: موبایل که اخبار خود و بد را به سرعت بین افراد منتقل می‌کند) و در رابطه با بارداری؛ منافع مختلفی از امواج در اطرفا مادرهای باردار وجود دارد نظیر صحفات نمایش،‌ پتوهای حرارتی، رادیو، سشوار و … که همه این‌ها توسط WHO در مطالعات لحاظ شده و باز هم تاثیری از این دستگاه بر روی بارداری گزارش نشده است و ایرادهایی که به آن در رابطه با سقط، نوزاد ناقص، کمبود وزن و سایر بیماری‌های مادرزادی را در می‌کند. در رابطه با کاتاراکت (آب مروارید)؛ گاها گزارشاتی در رابطه با قرمزی چشم و آب مروارید در کارگران شاغل در مکان‌های فرکانس بالا دریافت شده است.

 

*‌مطالعات تکمیلی که بر حیوانات صورت گرفته است هیچ گونه آسیبی به چشم را ثبت نکرده‌اند

 

در رابطه با سرطان؛ علاوه بر مطلبی که قبلا گفته شد مبنی بر سرطان‌زا بودن اشعه‌های گاما و ایکس و یو وی، مطالعات نشان دهنده تاثیر بسیار کم این امواج بر سرطان‌ها دارند که البته این تاثیر مستقیم نبوده و غیر مستقیم با تاثیر مواد غذایی باعث سرطانی شدن بافت‌های انسان می‌شوند نظیر سرطان معده افرادی که زیاد غذاهای تهیه شده در مایکروویو را مصرف کرده‌اند خلاصه این رای بر بی ضرر بودن این امواج صادر شده است.

 

با این تفاسیر می‌توان به نقد و پاسخ به مسائل مربوط به پارازیت از سونامی سرطان خانم ابتکار و گزارشات اوباما پرداخت.

 

گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که چرا عده‌ای با نزدیک شدن به اتخابات ریاست جمهوری تلاش دارند با مطرح کردن نام خود در افکار عمومی مورد بهره‌برداری رسانه‌های غربی و رسانه‌های همسو با آنان قرار گیرد.

 

ماهیت فیزیکی دستگاه پارازیت انداز گونه‌ای است که با ارسال امواجی همانند طول موج و فرکانس ارسالی از ماهواره در واقع در عملکرد آن اختلال ایجاد می‌کند دقیقاً همانند این که همزمان دو نفر صحبت کنند و بدیها در درک مطلب اشکال ایجاد خواهد شد.

 

*مقایسه فرکانس‌های دو موج رادیویی

فرستنده‌های رادیویی که در بازار وجود دارند و اطلاعات موجود در فلش را بر روی موج تنظیم شده رادیوی اتومبیل پخش می‌کند را می‌توان به عنوان مثال مقایسه‌ای به کار برد،حال اگر بر روی همان فرکانس مثلا موج ۹۲ مگاهرتز قرار گیرد با رادیو ورزش تداخل می‌کند اما چون این دستگاه به آنتن رادیو نزدیک‌تر است صدای غالب آن صدای برتر خواهد بود و همینطور در قضیه پارازیت‌ها که امواج نزدیک‌تر (پارازیت) غالب بر ماهواره‌های بر فراز آسمان‌اند.

 

حال این موضوع مطرح می‌شود که چرا خانم ابتکار با داشتن مدرک دکترای ایمونولوژی این گونه سخنان غلوآمیز را مطرح می‌کند.! و شاید شبکه مورد نظر ایشان مسدود شده که چنین صحبت‌هایی را داشته است.

 

چرا که بدیها همین امواج ۲۴ ساعته از صدها ماهواره موجود در مدار زمین به سطح زمین ساطع می‌شود، از ماهواره‌های مسیر یابی گرفته تا نقشه کشی و رسانه‌ای. چطور این امواج دریافتی سونامی سرطان ایجاد نمی‌کند اما امواج پارازیت که دقیقا همان ویژگی‌ها را دارند باعث سرطان می‌شوند.

 

 

*گزارش اوباما صرفا توجه به مسائل اقتصادی خودی است

همچنین مشخص است که گزارشات اوباما نیز از لحاظ اقتصادی اشاره شده است چرا که طبق گفته وی دو نوع دستگاه پارازیت انداز در ایران وجود دارد؛

۱٫ افقی که بر سطح جمینگ ورود پیدا می‌کند،

۲٫ ماهواره‌ای که دقیقا با نشانه‌روی بر روی ماهواره فرکانس و شبکه خاص را مختل می‌کند. که این کار باعث بالا رفتن ولتاژ آن شبکه در ماهواره شده و سرورهایش را دچار اختلل می‌کند که ناچار مجبور به خروج از شبکه گسترده آن کانال خواهند شد و این هزینه‌ای میلیون دلاری بر دست آنان خواهند گذاشت.

 

*ناراحتی از کوتاه ماندن دست‌های داخلی از شبکه‌های برون مرزی

بنابراین می‌توان منافع شخصی و سیاسی را در این اظهار نظرات مشاهده کرد، از داخلی‌هایی که دستشان از شبکه‌های برون مرزی کوتاه مانده و خارجی‌هایی که ضرر اقتصادی می‌کنند از صرف بودجه‌های کلان که برنامه‌های تولیدیشان به دست مردم ایران نمی‌رسد و تنها پارازیت را بهانه‌ای برای خطر سلامتی ایرانیان عنوان کرده‌اند(!)

 

اما در پایان می‌توان نتیجه گرفت:

 

- امواج در اطراف همه ما وجود داشته از ابتدای خلقت و همینطور نیز ادامه دارد، گزارشات WHO از سال ۱۹۹۶ اثبات می‌کند امواج الکترومگنیتک کوچکترین خطری برای انسان نداشته است.

 

- اظهارات موجود در رسانه‌ها نسنجیده و بدون پشتوانه علمی است و بیشتر منافع شخصی به چشم می‌خورد.

 

- جنس امواج پارازیت دقیقا همانند امواج دریافتی از ماهواره‌هاست و همین امر باعث اختلال آن می‌شود. پس اگر این آسیب رسان باشد آن نیز هست.

 

- به دور از مسائل سیاسی، از لحاظ پزشکی دستگاه‌های پارازیت تهدیدی برای سلامت به حساب نمی‌آید.

نوع مطلب : اطلاعات عمومی، 
برچسب ها : ادعای عواقب پارازیت منافع چه ‌کسانی را تأمین می‌کند؟، پارازیت، عوارض پارازیت، انواع پارازیت،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 فروردین 1398 02:22 ق.ظ
gjrbrvl acquisto tadalafil generico italia http://cialissom.com/ generic cheap cialis
[url=http://cialissom.com/]cialis 5mg for sale[/url] tadalafil et effexor
سه شنبه 2 خرداد 1396 11:21 ب.ظ
Good site you have got here.. It's hard to find quality writing like yours nowadays.
I honestly appreciate individuals like you! Take care!!
جمعه 25 فروردین 1396 02:42 ق.ظ
I'm not sure exactly why but this web site is loading very slow for me.
Is anyone else having this issue or is it a problem
on my end? I'll check back later and see if the problem still exists.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


موضوعات
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :